سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

  مطالعه تاثیر بهره گیری از سیستم های اتوماسیون اداری بر بهره وری سازمان برق

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1 سیر تکاملی فناوری اداری

سیر تکاملی فناوری اداری شامل دوره­های زیر می­باشد (حبیبی، 1383):

  1. فناوری اداری
  2. شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  3. فناوری رایانه­ای
  4. فناوری ارتباطات

در دوره­ی اول کارفرمایان در کوشش بودند تا محیطی را به وجود آورند که جدا از مسائل کارخانه­ای و در معنای عام محیط تولید، کلیه امور اداری، پرسنلی و تجاری در آن صورت گیرد. از مهمترین شاخص­های این دوره انجام مطالعاتی در مورد جابه­جایی و فضاسازی برای محیط­های اداری بود. در حقیقت در این دوره کوشش در جدا ساختن فعالیت­های اداری از فعالیت­های تولیدی بود و در نهایت واحدهای ستادی از لحاظ مکانی از واحدهای اجرایی جدا گردیدند. تفکر این دوره این چنین بود که محیطی با شرایط بهتر برای انجام امور اداری که در آن وقت، بیشتر امور محاسباتی نظیر حسابداری، حقوق و دستمز و مالی بود، فراهم گردد.

در دوره­ی دوم، یعنی فناوری رایانه، با ورود رایانه­های کوچک که از سرعت و دقت بالایی بهره­مند بودند، مدیران تصمیم گرفتند که با بهره گیری از این وسایل و سرمایه­گذاری در رایانه­ای کردن سازمان خود از سرعت و دقت رایانه در کاهش زمان کار و حذف اشتباهات انسانی بهره گیری کرده و پیامد این حرکت به وجود آمده این بود که کاربران را برای انجام امور روزمره­شان به خوبی یاری نمود.

در دوره­ی سوم، یعنی فناوری ارتباطات، با گسترش روزافزون و همه جانبه علوم و فناوری رایانه و بهره گیری از وسایل جانبی آن و یکپارچه شدن و ادغام هر یک از این سیستم­ها در یکدیگر. در حقیقت امروزه سیستم­های اداری سیستم­های جهانی هستند که وظیفه­ی اصلی­شان ایجاد ارتباط و بهبود ارتباطات هستند. نوعاً ارتباطات از لحاظ تجاری از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد. از مشخصات دیگر این دوره که الان در آن به سر می­بریم، این می باشد که سازمان­ها و شرکت­ها به ارزش واقعی اطلاعات به هنگام و یا با کیفیت پی برده­اند و در بازارهای پیچیده امروزی نبود ارتباط با منابع اطلاعات به معنای از دور خارج شدن سازما­ن­ می باشد. به دست آوردن ارتباطات درست و با کیفیت و مربوط به معنی هماهنگی و سازگار بودن سازمان با محیط و جوابگو بودن نسبت به تغییرات می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1

1-1-1 اهداف علمی

هدف علمی این پژوهش مطالعه ارتباط بهره گیری از سیستم­های اتوماسیون اداری با بهره­وری سازمان­  برق منطقه­ای یزد می­باشد.

1-1-2 اهداف کاربردی

در صورت اثبات وجود ارتباط بین اندازه بهره گیری از سیستم­های اتوماسیون اداری و بهره­وری سازمان، اهمیت سیستم­های اتوماسیون اداری بر مدیران سازمان گوشزد شده تا بدین وسیله و با فراهم کردن امکانات لازم موجبات موفقیت سازمان را فراهم نمایند.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  مطالعه تاثیر بهره گیری از سیستم های اتوماسیون اداری بر بهره وری سازمان برق  با فرمت ورد