سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  مطالعه تاثیر بهره گیری از سیستم های اتوماسیون اداری بر بهره وری سازمان برق

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1 اتوماسیون اداری

بسیاری عقیده دارند که سیستم و چارچوبی به نام اتوماسیون اداری وجود ندارد بلکه ترکیبی از وسایل و تجهیزات گوناگون برای تسهیل در امور مرتبط با فعالیت های اداری را اتوماسیون اداری می نامند. اما از دهه­ی 1960 که جنبه­های بیشتری از کاربردها و فعالیت­های اداری و بازرگانی گسترش پیدا نمود، وجود یک سیستم یکپارچه اداری و مناسب که حجم عظیم اطلاعات، مکاتبات، مراسلات را در برگیرد به وضوح احساس گردید که با نام­های مختلفی همچون سیستم­های اداری، سیستم­های اطلاعات اداری، سیستم­های کاربر نهایی و سیستم­های محاسباتی کاربر نهایی نامیده شده می باشد. در وافع اتوماسیون اداری در سال 1964 وقتی که آب­بی­ام محصول جدید خود یعنی نوار مغناطیسی و ماشین تایپ سلک­توری را معرفی نمود، شروع گردید. ماشین تایپی که می­توانست به صورت خودکار از روی حروف ضبط شده بر روی نوار مغناطیسی تایپ کن. این عملیات  تایپ خودکار خیلی زود به سیستم­های کوچک در ریزپردازنده­ها تبدیل گردید. تکامل­های بعدی در این زمینه ایجاد گردید و نیاز واقعی به تکامل این بود بود که طی دهه­ی 1970 کارآیی کارخانه­ها 85 تا 90 درصد افزایش پیدا نمود. در حالی که کارآیی دفتری تنها 4 درصد افزایش داشت. پس بایستی سیستم­های به وجود می­آمدند که موجب افزایش بهره­وری و کارایی دفاتر هم می­شدند (رحیمی­کیا و همکاران، 1390).

سیستم­های اتوماسیون اداری تعریف مشخصی ندارند بلکه منحصر به تعیین دیدگاه­­های کاربر می باشد و این خود بدین معنی می باشد که سیستم­های اتوماسیون اداری دارای تعاریف بی­شماری می باشد. اتوماسیون اداری شامل تمام سیستم­های الکترونیکی می باشد که انواع ارتباطات داخلی و خارجی سازمان را مستقر کرده یا تسهیل می­کند. حجم بزرگی از امور روزمره سازمان­ها، امور دفتری هستند. می­توان گفت امور دفتری مانند کارهایی در سازمان می باشد که تمامی کارکنان و سطوح مختلف مدیران (اجرایی، عملیاتی، میانی، ارشد) با آن سروکار دارند. از این میان، کارکنانی که مسئولیت­هایی از قبیل انتشار یا ذخیره (بایگانی) اطلاعات و کار با واژه­پردازها را بر عهده دارند (داده­کاران)، کاربر اصلی و همیشگی سیستم­های توماسیون اداری و ساری سیستم­های ارتباطی (نظیر سیستم­های مدیریت اسناد) هستند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1

1-1-1 اهداف علمی

هدف علمی این پژوهش مطالعه ارتباط بهره گیری از سیستم­های اتوماسیون اداری با بهره­وری سازمان­  برق منطقه­ای یزد می­باشد.

1-1-2 اهداف کاربردی

در صورت اثبات وجود ارتباط بین اندازه بهره گیری از سیستم­های اتوماسیون اداری و بهره­وری سازمان، اهمیت سیستم­های اتوماسیون اداری بر مدیران سازمان گوشزد شده تا بدین وسیله و با فراهم کردن امکانات لازم موجبات موفقیت سازمان را فراهم نمایند.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  مطالعه تاثیر بهره گیری از سیستم های اتوماسیون اداری بر بهره وری سازمان برق  با فرمت ورد